Podium Brass Quintet

Podium Brass Quintet nastao je u studenom 2014, a čini ga pet izvrsnih glazbenika : Marko Bobičanec (truba), Marin Zokić (truba), Hrvoje Pintarić (rog), Ivan Mučić (trombon) i Danijel Požgaj (tuba).

Članovi kvinteta su redom diplomirani i nagrađivani glazbenici. Uspješni su pedagozi, zaposleni na Muzičkoj akademiji, glazbenim školama i u profesionalnim orkestrima, vode razne puhačke orkestre, seminare i radionice te aktivno sviraju u raznim drugim komornim sastavima. Rad kvinteta se iznad svega temelji na promicanju skladbi hrvatskih skladatelja ( Prohaska, Bobić, Josipovic, Uhlik, Skender, Grubačević… ), ali repertoar ansambla je širok, od rane renesanse i baroka, preko klasične glazbe i romantizma, pa do modernih, jazz skladbi, filmske i zabavne glazbe.

MARIN ZOKIĆ, prvi trubač Zagrebačke filharmonije, rođen je u Splitu, gdje je završio osnovno i srednje glazbeno obrazovanje u klasi prof. Ante Puharića. Diplomirao je na Muzičkoj akademiji u Zagrebu u razredu prof. Stanka Selaka. Usavršavao se na Međunarodnoj trubačkoj akademiji u Bremenu kod istaknutih solista, orkestralnih umjetnika i pedagoga. Tijekom studija u Bremenu aktivno je sudjelovao u projektima Bremenske filharmonije i opere. Do sada je solistički nastupao uz mnogobrojne hrvatske orkestre: Zagrebačku filharmoniju, Hrvatski komorni orkestar, Varaždinski komorni orkestar, Orkestar Hrvatske ratne mornarice Split, Zadarski komorni orkestar. Bio je solo trubač orkestra Hrvatske vojske, te solo trubač Simfonijskog orkestra HRT-a. Od 1998. godine prvi je trubač Zagrebacke filharmonije. Uz niz solističkih nastupa njeguje i komorno muziciranje. Bavi se i pedagoškim radom; docent je na Muzičkoj akademiji Zagreb. Redovito održava ljetnu školu trube na otoku Braču u Hrvatskoj. Član je žirija hrvatskih i inozemnih natjecanja.

IVAN MUČIĆ, prvi trombonist Zagrebačke Filharmonije rođen je 1989. godine u Čakovcu. Prvu glazbenu naobrazbu iz trombona stekao je kod Stjepana Taradija koji ga je 2006. godine usmjerio u Glazbenu školu u Varaždinu u klasu prof. Stjepana Rukljica. Godine 2009. upisuje Muzičku akademiju u Zagrebu. Tijekom studija usavršavao se kod mnogih renomiranih glazbenika trombonista kao sto su Dušan Kranjc, Stephan Poppe, Jaques Mauger, Branimir Slokar, Thomas Eibinger, Dietmar Kublbock, Jonas Bylund, Mike Svoboda, Kiril Ribarski, Mato Šantek, Antonello Mazzucco, Steven Mead (eufonij). Akademske godine 2012./2013. na Muzičkoj akademiji u Zagrebu nastavlja studij u klasi prof. Marija Šinceka, te paralelno studira trombon u klasi prof. Dušana Kranjca na Akademiji za glasbo u Ljubljani. Dobitnik je brojnih nagrada na međunarodnim natjecanjima te je nastupao kao solist uz sve hrvatske profesionalne orkestre. Aktivno se bavi solističkim nastupima, komornom glazbom, a vrlo je uspješan pedagog na Glazbenom učilistu Elly Basic.

HRVOJE PINTARIĆ rođen je 1971. godine u Bjelovaru gdje je završio osnovnu i srednju glazbenu školu. Studij roga nastavlja na Muzičkoj akademiji u Zagrebu, gdje diplomira 1995. godine u klasi profesora Stjepana Mateića. Još za vrijeme studija, postaje član Simfonijskog Puhačkog Orkestra Hrvatske Vojske gdje aktivno radi do jeseni 1996. godine. Slijedi jednogodišnje usavršavanje u Pragu kod profesora Zdeneka Tylsara. Od 1997. do 2004. godine prvi je hornist Dubrovačkog Simfonijskog Orkestra s kojim ostvaruje solističke nastupe, a od 2004. godine živi i radi u Zagrebu kao član orkestra opere Hrvatskog Narodnog Kazališta. Intenzivno se bavi komornom glazbom, te kontinuirano koncertira u Hrvatskoj i inozemstvu kao solist sa pijanisticom Tamarom Jurkić Sviben. U suradnji s Tamarom Jurkić Sviben ostvario je više praizvedbi novih djela hrvatske glazbene baštine za rog i klavir ( Prohaska, Bobić, Uhlik, Kabiljo, Grubačević… ), te suradnju sa australskom izdavačkom kućom Hammering Records, na čijim izdanjima su objavljene snimke novih djela za rog i klavir i rog solo, australskog skladatelja Alana Holleya. 2016. godine sa kolegicom Tamarom Jurkić Sviben, a u suradnji sa izdavačkom kucom Hammerings Reccords ostvaruje koncertno gostovanje u Sydneyu, Australija gdje zajedno održavaju 3 recitala.

MARKO BOBIČANEC je rođen 1984. godine, u Čakovcu. Trubu je započeo svirati u Limenoj glazbi Belica kod gospodina Stjepana Taradija.1996. godine upisuje Glazbenu školu u Varaždinu gdje uspješno završava dva pripremna i četiri razreda srednje škole, u klasi profesora Darka Navoja.Tijekom srednjoškolskog obrazovanja postiže zapažene rezultate na regionalnim i državnim natjecanjima, dobitnik je dvije prve i jedne druge nagrade. I 2013. godine osvaja 3. nagradu na Hrvatskom natjecanju mladih glazbenika Papandopulo. 2002. godine upisuje Muzičku Akademiju u Zagrebu u klasi profesora Marina Zokića, te diplomira 28.06.2006. s odličnim uspjehom.Tijekom studija radio je kao nastavnik u Glazbenoj školi «Ferdo Livadić» u Samoboru. Profesionalno je surađivao sa Zagrebačkom Filharmonijom, Simfonijskim orkestrom HRT-a, Big bandom HRT-a, Big bandom HGM-a, Orkestrom opere HNK Zagreb, Zagrebačkim gradskim kazalištem Komedija, orkestrom HNK Ivan Plemeniti Zajc u Rijeci… Kao član Brass kvinteta Busina je nastupao u Ateni, Ankari i Japanu. Trenutno svira u Podium Brass Kvintetu s kojim održava koncerte diljem Lijepe naše.Voditelj je i dirigent Limene glazbe Kud-a Sv. Ana Rozga s kojim je 2015 godine osvojio 2. mjesto na državnom natjecanju Puhačkih orkestara u Novom Vindolskom. S Gradskim Puhačkim orkestrom Zabok je ove godine nastupao na državnoj smotri u Novom Vinodolskom i dobio izvrsne kritike od strane žirija, te pohvalu kao najbolji dirigent na natjecanju. Radi kao Profesor Trube u Osnovnoj glazbenoj školi Ksavera Šandora Gjalskog u Zaboku i honorarni je suradnik u Školi za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok, gdje također vodi školski orkestar i komornu glazbu.

DANIJEL POŽGAJ rođen je 15.06.1985. godine u Čakovcu. Prvu glazbenu naobrazbu na instrumentu tuba dobiva od Stjepana Taradija u Limenoj glazbi Belica. Upisuje Osnovnu Glazbenu školu 2000. godine kod profesora Stjepana Rukljica u Glazbenoj skoli Varaždin, koju završava 2005. godine. Na inicijativu profesora Jozefa Maierhofera iz Graza, Danijel Požgaj upisuje prvu godinu na Sveučilistu za glazbu i dramsku umjetnost Graz nakon trećeg razreda srednje glazbene škole 2004. godine u klasi profesora Jozefa Maierhofera. Studij u Grazu uspješno završava 2010. godine. Pohađao je seminare kod svjetskih pedagoga, Mel Culbertson, Steve Mead, Jan van der Roost, Jiggs Whigham, Heinrich Smith, Uwe Koller, Stanko Arnold, Branimir Slokar te ostalih. Dobitnik je brojnih nagrada na natjecanjima u Hrvatskoj i inozemstvu. Zaposlen je u OGS pri GS Ksaver Šandor Gjalski u Zaboku kao učitelj roga, trombona, tenora i tube. Danijel Požgaj od 2009. godine vodi Limenu glazbu Belica, od 2011. godine vodi Limenu glazbu Dekanovec, a od 2014. godine postaje i voditelj tamburaša u Belici. Svira u Podium Brass Kvintetu, te komponira i aranžira solo skladbe za djecu, komorne sastave i orkestre diljem Hrvatske.

Službena internet stranica Prandau festivala
Općenito o kolačićima

Internetske stranice Prandau Festivala koriste kolačiće (engl. cookies) za pružanje boljeg korisničkog iskustva i funkcionalnosti. Za ispravan rad internetskih stranica, njihovo unaprijeđenije te poboljšanje vašeg iskustva pregledavanja, ove stranice moraju na vaše računalo, tablet ili mobilni uređaj spremiti malenu količinu informacija u obliku takozvanih kolačića. Kolačiće možete blokirati i nastaviti pregledavati stranicu, ali moguće je da vam neke funkcionalnosti stranice neće biti dostupne. Postavke kolačića možete podesiti u svojem internetskom pregledniku. Nastavkom korištenja internetske stranice pristajete na uporabu kolačića. Više o kolačićima i načinu kako ih koristimo te načinu kako ih onemogućiti pročitajte u nastavku teksta.

Što su kolačići?

Kolačići su male tekstualne datoteke koje internetska stranica sprema na vašu terminalnu opremu (računalo ili mobilni uređaj) kada ju posjetite.

Za što se kolačići koriste?

Kolačići se mogu koristiti u razne svrhe. Najčešće se spremaju informacije poput preferiranog jezika stranice i drugih preferencija korisnika. Kasnije, kada opet otvorite istu stranicu, internetski preglednik šalje natrag kolačiće koji pripadaju toj stranici. Ovo omogućava stranici da prikaže informacije prilagođene vašim potrebama. Kolačići mogu spremati i neke osobne informacije kao što su vaše ime ili e-mail adresa u slučaju da im vi sami to omogućite unosom tih podataka negdje na internetskoj stranici. Kolačići nemaju pristup informacijama koje im vi niste dali i ne mogu pristupati drugim datotekama na vašem računalu.

Koje vrste kolačića postoje?

Kolačiće razlikujemo prema tome tko ih postavlja, koliko dugo ostaju spremljeni na vašem računalu te prema njihovoj namjeni.

Kolačiće može postaviti internetska stranica koju posjećujete (direktni kolačići) ili mogu biti postavljeni od strane neke druge domene kroz internetsku stranicu koju posjećujete, npr. Google Analytics (kolačići treće strane).

Ovisno o trajanju kolačića, razlikujemo kolačiće sesije i trajne kolačiće. Kolačići sesije se koriste za povezivanje akcija korisnika tijekom jedne sesije preglednika. Sesija preglednika počinje kad otvorite prozor preglednika i završava kad ga zatvorite. Kolačić sesije privremeno se izrađuje i briše nakon zatvaranja preglednika. Trajni kolačići ostaju spremljeni na vašem uređaju tijekom vremena određenog u samom kolačiću te se aktiviraju prilikom svakog pojedinog posjeta internetskoj stranici koja je kolačić izradila. Primjeri trajanja kolačića su 1 mjesec, 6 mjeseci, 2 godine, trajno i slično.

Prema namjeni kolačiće dijelimo na 3 glavne vrste:

  • Strogo potrebni kolačići nužni su za pravilno funkcioniranje internetske stranice. Koriste se za omogućavanje osnovnih funkcionalnosti stranice.
  • Analitički kolačići prikupljaju informacije o načinu na koji koristite internetsku stranicu – koje stranice najčešće posjećujete, je li došlo do kakvih grešaka prilikom rada stranice, koliko je bilo posjetitelja na stranici i slično. Ovi podaci su anonimni i ne mogu se povezati s pojedincem te se koriste isključivo za unaprjeđenje rada internetske stranice i ukupnog korisničkog iskustva
  • Zadnja skupina kolačića su kolačići za (ciljano) oglašavanje. Oni omogućavaju oglašavanje na mreži koje se može prilagoditi osobnim preferencijama tako da se prikazuju reklame koje su vama bitne i zanimljive, kako na internetskim stranicama autoškole Oprez, tako i izvan njih. Osim toga, koriste se i za ograničenje broja prikaza reklame te kao pomoć za učinkovito provođenje reklamnih kampanja. Za više informacija o online reklamnim kolačićima i online privatnosti, molimo pogledajte upute koje je osmislila industrija oglašavanja dostupne na http://www.youronlinechoices.com/hr/.

Kako upravljati postavkama kolačića?

Aktivnosti spremanja i slanja kolačića nisu vidljive krajnjem korisniku, ali možete kontrolirati hoćete li zahtjeve za spremanje kolačića odobriti ili blokirati te imate mogućnost brisanja kolačića pri zatvaranju internet preglednika ili na zahtjev. Međutim, ako u postavkama vašeg preglednika blokirate sve kolačiće (uključujući i strogo potrebne kolačiće), moguće je da ćete imati poteškoća u korištenju pojedinih dijelova internetskih stranica autoškole Oprez. Nakon što jednom date suglasnost za korištenje kolačića, kolačić s tom privolom će se pohraniti na vaš uređaj te se koristiti sljedeći puta kada posjetite ove internetske stranice. Ako želite povući vašu suglasnost, morat ćete obrisati kolačiće u postavkama vašeg internetskog preglednika.

Završne napomene

Zadržavamo pravo na izmjenu ove politike kolačića u bilo koje vrijeme i bez prethodne obavijesti. Nova Obavijest o kolačićima stupit će na snagu po objavi. Vaša je odgovornost da redovno provjeravate jeste li pročitali i složili se s politikom kolačića koja je u primjeni.

Ova politika kolačića je posljednji puta ažurirana 08.05.2021.

Više informacija o korištenju kolačića možete pronaći na mrežnoj stranici www.allaboutcookies.org.